A Duna Televízión volt látható nemrég A bennfentes című amerikai film, amely megtörtént eseményt dolgozott fel. Sztárparádé vonult fel a vásznon, a lelkiismeretes kutatót Russel Crowe alakította, aki nem volt hajlandó adatokat hamisítani egy dohánycégnek, az újságírót pedig, aki segítségére volt, Al Pacino formálta meg.
Nem is a történet fő mondanivalója, hanem az a mellékszál ragadt meg, amikor az állását vesztett, pénzszűkében lévő és megfenyegetett főhőst elhagyja a felesége. A férfi magára marad. Így tulajdonképpen eleve kudarcra lett ítélve, hiszen hiába nyeri meg a küzdelmet a dohánylobbival szemben, a feleségét, a családját elvesztette. És miközben magyarázható volt az asszony elbizonytalanodása, reményvesztettsége és félelme, bizony úgy éreztem, hogy cserben hagyta a férjét.
Hozzávalók:
1 férfi
1 nő
szerelem
fűszerként: egy csipetnyi életbátorság
a kovászhoz: elhatározás, hogy a döntés egy életre szól
Ha már elkészült, érdemes újra és újra átkenni némi bizalommal és kreativitással, hogy a házasság megőrizze frissességét
Nehézségi fokozat: kezdő szakácsoktól a mesterséfekig bárki nekiállhat
Elkészítési javaslat:
Megint egy dedikált hét, egy fogalomnak, intézménynek, ideának szentelt időszak. A Házasság Hete, február 12-19. közt, szándékosan a Valentin-nap körül. Az idei szlogen: Veled kiteljesedve.
Korunk „progresszív” ideológiai őrülete, a gender - egy hangos kisebbség által vezérelt, a nemek felszámolását célzó provokatív és agresszív törekvés - ismét kiharapott egy darabot a valóságból. A Brit Orvosi Kamara nemrég új irányelvet fogadott el, mely szerint a szigetország orvosai és ápolószemélyzete kerüljék a „tradicionális nemi kifejezéseket”, mert azok „sértik a transzszexuális polgárok jóérzését”.